ПАНІ ЛІКАР  

Статті по темі: "Наші діти"

ЧУЖОРІДНІ ТІЛА В ОЦІ ДИТИНИ

Вії або порох легко можуть потрапити в око. Якщо око дитини почервоніло, але ви в ньому нічого не помітили - у неї, мабуть, запалення ока.
Симптоми
- Біль в оці
- Червоне око, яке сльозиться
- Дитина тре око.

Хімічна речовина в оці
Якщо дитина хлюпнула собі в око якоїсь хімічної рідини - негайно промийте їй очі холодною проточною водою, відтягуючи повіки пальцями. Якщо уражене тільки одне око, нахиліть голову так, щоб воно було нижче і хімікат не потрапив в інше око. Потім перев'яжіть око і відвезіть дитину в лікарню. Якщо можливо, візьміть пляшечку з хімічною речовиною з собою.
Що мама може зробити?
1. Почекайте кілька хвилин, сльоза може вимити те, що потрапило в око. Спробуйте вмовити дитину не терти око.
2. Якщо предмет усе ще там, огляньте око дитини при яскравому освітленні. Попросіть її подивитися вгору, а в цей час ніжно відтягніть вниз її нижню повіку великим пальцем.
3. Якщо ви бачите якийсь предмет на білку ока, спробуйте вийняти його кутиком хустинки або шматком вологої скрученої вати. 4. Якщо ж ви нічого не побачите, відгорніть верхню повіку, тримаючи за вії. Якщо предмет міститься під верхньою повікою, це може його змістити.
5. Якщо в оці дитини й далі коле і болить або якщо предмета немає на білку ока чи він не виймається легко, прикладіть до ока вату, перев'яжіть бинтом і відвезіть дитину до лікарні. Переконайте дитину не терти око. Не намагайтеся щось витягати із зіниці або білка ока.

"Ваше здоров'я"

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info