ПАНІ ЛІКАР  

Статті по темі: "Здоров'я сім'ї"

ПОЛІПШУЙТЕ КРОВООБІГ


щоб позбутися хвороб та подовжити тривалість життя

Інфаркт, крововилив у мозок (інсульт), деякі види раку, стареча недоумкуватість, хвороби органів черевної порожнини, імпотенція, передчасне старіння всього організму. Ось перелік лише частини захворювань, розвиток яких спричинює порушений кровообіг.

Порушений кровообіг - "голодний пайок" для клітин


Чому у разі порушеного кровообігу виникають такі серйозні захворювання?!
Бо роль кровообігу в організмі людини надзвичайно важлива. Будь-яка людина потребує того, щоб, по-перше, вдихати кисень і видихати вуглекислий газ, а по-друге, отримувати поживні речовини і виділяти відпрацьовані. Без нормального перебігу цих процесів повноцінне життя неможливе. Але річ у тім, що й кожна клітинка нашого організму також потребує того, щоб отримувати кисень і поживні речовини і виділяти вуглекислий газ та відходи життєдіяльності. Проте обмін між клітиною і внутрішнім середовищем може здійснюватися лише через кров. Ось чому у разі порушення процесів кровообігу в різних органах і тканинах можуть розвиватися тяжкі патологічні стани.
Внаслідок порушення кровообігу передусім виникає кисневе голодування, що унеможливлює нормальний обмін речовин у клітинах. Окрім того, недостатній кровообіг може спричинити значне самоотруєння тканин. Словом, застійні явища крові можуть породжувати серйозні порушення обміну речовин!
Висновок напрошується сам по собі: щоб якомога довше жити, не хворіти і омолодити організм, потрібно поліпшувати кровообіг, мати сильну та здорову серцево-судинну систему! Всі органи і тканини мають постійно омиватися свіжою кров'ю!

Як змусити кров рухатися швидше


Є кілька способів поліпшити кровообіг. Їх можна розділити на дві частини: загальні й місцеві.
До загальних належать: тривалі фізичні вправи, різні теплові процедури (лазня, сауна, гарячі ванни і душ), медикаменти та рослинні засоби, після прийому яких відбувається загальне розширення судин.
Місцеві заходи щодо поліпшення кровоообігу - це масаж, місцеве прогрівання, мазі й речовини, які дають подразнювальний ефект. Завдяки їхній дії збільшується приплив крові в ту чи ту ділянку організму, прискорюються процеси кровообігу.

Повноцінне кровопостачання мозку - шлях до довгого життя


Порушення кровообігу в головному мозку є серйозною загрозою для всього організму, бо саме цей орган регулює всі процеси в організмі (про це ми докладно розповідали в №17 "Здоров'я і довголіття"). Медиками неодноразово доведено: якщо поліпшити діяльність головного мозку, тривалість життя значно подовжується - на 50%! Тож якщо людина хоче довго жити, то повинна не допускати передусім порушення мозкового кровообігу. Це стосується й збереження розумових здібностей, недостатнє постачання мозку кров'ю спричинює старечу недоумкуватість. На щастя, для поліпшення мозкового кровообігу є немало засобів.
Зауважимо, якщо людина вже страждає від складного порушення мозкового кровообігу, їй, звичайно, обов'язково потрібно звернутися до лікаря. Тільки фахівець може призначити лікування і виписати ліки. Ми ж сьогодні поговоримо про засоби, які кожна людина може застосовувати самостійно для поліпшення мозкового кровообігу з профілактичною метою. Якщо почати приймати їх у середньому віці, то можна на багато десятиріч застерегти себе від порушень мозкового кровообігу, а також такого грізного ускладнення, як інсульт (крововилив у мозок, який може спричинити частковий чи повний параліч, порушення мовлення, функцій різних частин тіла і навіть смерть).

Аспірин та гінкго білоба - прості й ефективні засоби від порушення кровообігу


Найуживанішим лікарським засобом для профілактики порушень мозкового кровообігу є звичайнісінький аспірин (ацетилсаліцилова кислота). Він дуже ефективно розріджує кров і потужно протидіє тромбоутворенню. Для поліпшення мозкового кровообігу аспірин використовують навіть у тяжких випадках. Тим більше, аспірин буде ефективний, якщо його приймати для профілактики порушень мозкового кровообігу завчасно. Для лікування препарат призначають у дозі 325 мг на добу, для профілактики - 75-
100 мг. Якщо вам уже за 40 років, у вас підвищений холестерин крові, а у ваших кровних родичів були проблеми з порушенням кровообігу мозку чи судин серця, то аспірин - це ваш препарат. Але все ж таки потрібно порадитися з лікарем. Бо навіть цей поширений і загальновизнаний як ефективний препарат має свої протипоказання: ламкість судин, будь-які кровотечі, виразка шлунка тощо.
Ще одним дієвим засобом профілактики порушень мозкового кровообігу є екстракт рослини гінкго білоба, який дає дуже високий ефект. В експериментах на мишах гінкго значно подовжував їхнє життя. Результати досліджень свідчать, що він допомагає навіть у разі гострих порушень мозкового кровообігу.

Кому можна лікуватися алкоголем


Для профілактики порушень мозкового кровообігу можна використовувати й алкоголь. З одним, але надзвичайно важливим, застереженням: доза не повинна перевищувати 30-50 мл спирту на добу, - інакше можна дуже собі нашкодити.
Річ у тім, що спирт також виявляє судинорозширювальну дію і знижує рівень холестерину в крові. Кажуть, що в алкоголіків судини чисті, як у немовлят. Щоправда, помирають вони від цирозу печінки. А це нічим не ліпша альтернатива, аніж загинути від атеросклерозу судин. Тому добову дозу алкоголю -100 мл горілки, або 2 склянки вина, або 1-2 пляшки пива, в жодному разі не можна перебільшувати. З усіх спиртних напоїв найкориснішим вважається червоне виноградне вино. Є підстави вважати, що, окрім перелічених вище ефектів, червоне вино має здатність виводити з організму деякі шкідливі речовини. До того ж воно багате на антиоксиданти, які борються з вільними радикалами (речовинами, що ушкоджують клітини). Тож якщо ви впевнені, що алкоголізм вам не загрожує, то в лікувальних дозах алкоголь можна приймати щодня. Прийом невеликої дози алкоголю перед сном сприяє кращому засинанню й відновленню організму, а це дуже важливо.
Щоб запобігти порушенням мозкового кровообігу, зважайте на те, в якому положенні перебувають ваші голова та шия під час сну. Якщо зранку ви просинаєтеся з відчуттям скутості в шиї та "несвіжості" в голові, придбайте ортопедичну подушку.

Нікотинова кислота - визнаний "прискорювач" кровообігу в усьому організмі


Тепер про деякі речовини, які поліпшують кровообіг в усьому організмі за рахунок судинорозширювальних властивостей.
Найпоширенішою з них є нікотинова кислота, або вітамін РР. Нічого спільного з тютюновим нікотином ця речовина не має. Її широко застосовують у медичній практиці у вигляді уколів і таблеток, як з метою профілактики порушення кровообігу, так і з лікувальною метою - для поліпшення кровообігу в різних тканинах людського організму. Через декілька хвилин після прийому препарату можливе почервоніння шкіри і поколювання у верхній частині тулуба. Це нормальна реакція, яка свідчить про те, що ліки почали діяти, кровообіг посилився. Після 30-40 років можна періодично (3 - 4 рази на рік) проводити курси такої терапії для поліпшення кровопостачання тканин. Окрім того, нікотинова кислота знижує рівень холестерину в крові. Завдяки високій цінності цього препарату його часто включають до складу полівітамінних комплексів. Якщо комплекс, який ви приймаєте, містить нікотинову кислоту, то окремо її можна і не приймати. На основі нікотинової кислоти виготовляють безліч препаратів з різними назвами.

Вправи для живота - "ліки" для всіх внутрішніх органів

Як уже було згадано вище, до загальних заходів, які мають вплив на весь організм, належать фізичні навантаження. Зокрема, вправи на витривалість (ходьба, біг, лижі, їзда на велосипеді чи велотренажері) сприяють зміцненню серця, розкривають величезну кількість резервних капілярів, різко посилюють кровообіг майже у всіх тканинах. Проте деякі органи залишаються не задіяними. Це мозок і органи черевної порожнини. Як допомогти мозку, ми вже з'ясували. Що ж до органів черевної порожнини, про це поговоримо окремо. Згідно зі статистичними даними, жінки приблизно в 3 рази частіше страждають від хвороб черевної порожнини, ніж чоловіки. Пояснюється це особливостями дихання. Чоловіки дихають животом, що сприяє легкому масажу деяких органів, унаслідок чого в них поліпшується кровообіг. Жінки ж зазвичай дихають грудьми, а це жодним чином не впливає на розміщені в черевній порожнині органи.
Проте від малорухомого і, тим більше, сидячого способу життя можуть виникнути проблеми й у чоловіків. Тим, хто хоче поліпшити функціонування шлунка, кишечнику, печінки, жовчного міхура, сечостатевих органів (і жінкам, і чоловікам), можна порадити час від часу за допомогою різних рухів (приміром, надувати і втягувати живіт) робити своєрідний масаж і розминання своїх нутрощів. Це можна практикувати раз на день або через день по 2-3 хвилини. Але не робіть цього одразу після їди.
Поліпшує кровообіг в органах травлення та прилеглих до них тканинах вживання добре теплої їжі. Саме так: їжа має бути дуже теплою, а не дуже гарячою, щоб не спричинити хвороби стравоходу.

Масаж грудей і статеві стосунки поліпшують кровообіг у репродуктивних органах


Сьогодні дуже поширені хвороби жіночих статевих органів (аднексит, кістоз, фіброма тощо). Лікарі стверджують, що жінки, які ведуть регулярне статеве життя, мають менше гінекологічних проблем. Бо під час еротичного збудження статеві органи наливаються кров'ю, унаслідок чого поліпшується їхнє живлення. Корисним для всіх жінок є масаж грудей, особливо, якщо вони великого розміру. Він також поліпшує кровообіг у молочних залозах, запобігаючи застійним явищам, з яких починається розвиток пухлин. Як відомо, рак молочної залози посідає перше місце серед інших злоякісних локалізацій у жінок. Масажувати груди ліпше, лежачи на спині, щоб створити умови для відтоку крові, яка, можливо, застоялася в грудях. Тривалість масажу визначають за власними відчуттями. Найголовніше - досягти посиленої циркуляції крові. Масажні рухи не повинні бути занадто сильними чи занадто легкими. Періодичність - кілька разів на тиждень. Можна й щодня.

Сауна, лазня і тепла ванна усунуть навіть глибокі застійні явища в організмі


Одним із найефективніших способів поліпшення кровообігу в усьому організмі є загальне прогрівання. Тут важливо звернути увагу на два головні принципи. По-перше, будь-яке прогрівання має бути не стільки інтенсивним, скільки тривалим, тому що судини, розташовані глибоко всередині тіла, "відкриваються" лише через деякий час. Якщо ж "підганяти події" за допомогою високих температур, то можна обпектися, але так і не отримати потрібного ефекту. По-друге, інтенсивні прогрівання дають навантаження на серце. Тому їх слід виконувати не частіше, як один або два рази на тиждень. Які ж саме процедури забезпечать ефект прогрівання? Передусім це сауна або лазня. Якщо у вас немає можливості відвідувати їх, то можете скористатися гарячими ваннами або гарячим душем. Тривалість процедур визначають за самопочуттям, але бажано не менше 15 хвилин. Можна користуватися віником. Масаж віником, як і будь-який інший масаж, виконують від периферії до центру.
Не забувайте, що разом з водою з організму виводяться не лише шлаки, а й мінеральні та інші корисні речовини. Тож якщо ви ходите до сауни часто, потурбуйтеся про поповнення втрачених речовин. З цією метою можна використовувати мінеральні води або спеціальні комплекси, що містять мікро- та макроелементи, вітаміни.
Грамотно проведені теплові процедури - це справжнє свято для організму! Всі органи і тканини "промиті" свіжою кров'ю, і жодні застійні явища й болячки, пов'язані з ними, вам уже не страшні.

Масаж збільшує кількість "робочих" капілярів у сотні разів


Тепер поговоримо про засоби, які стимулюють місцевий кровообіг, та про їхню користь.
Зокрема - це масаж. Механічна дія на тканини сприяє посиленому кровообігу в них. Кількість капілярів, що працюють, збільшується в сотні разів. Тканини отримують посилене живлення. Масажні рухи спрямовують у напрямі плину рідин в організмі (кров, лімфа - зазвичай, від периферії до центру). Також важливо пам'ятати про те, що шкірні покриви й руки були чистими, інакше можна занести інфекцію або спричинити подразнення шкіри. Для хорошого самопочуття можна порекомендувати масаж так званої комірцевої зони - достатньо інтенсивними рухами розім'яти ділянку потилиці, плечей і верхньої частини спини. Така процедура поліпшує живлення мозку, що підвищує загальний життєвий тонус. У разі значної втоми можна зробити інтенсивний масаж ніг і спини. Найефективнішим є не одноразовий масаж, а курс масажу упродовж близько 10 днів.
." www.Bessmertie.ru."

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info