ПАНІ ЛІКАР  

Статті по темі: "Вагітність та пологи"

Чи можна завагітніти під час місячних

Багато жінок все ще вважають за краще використовувати як оберігання від небажаної вагітності календарний метод. Проте досить часто така методика оберігання дає збій і свідоцтвом тому являються сотні, якщо не тисячі хлоп'ят, що з'явилися, всупереч календарному методу. Саме тому часто виникає питання, а чи можна завагітніти під час місячних?

І досить часто гінекологи відповідають, що можна. І нехай вірогідність цього невелика і багато в чому залежить від індивідуальних особливостей організму, але все-таки вона існує і про це не варто забувати тим, хто намагається уникнути небажаної вагітності.

Лікарі-гінекологи неодноразово підкреслювали, що незахищені заняття сексом під час місячних загрожують не лише незапланованою вагітністю, але і значно підвищують вірогідність зараження жінки різними захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Також підвищується ризик розвитку запальних захворювань. Відбувається це через відсутність під час менструації природного захисту, якою є слизова пробка, що закриває шийку матки. Вона стає практично непомітною під час місячних і не може адекватно захистити від різних інфекцій. Саме тому варто замислитися про захищений секс під час місячних.

Що стосується вірогідності настання вагітності після сексу під час місячних, то вважається, що особливу обережність слід проявляти тим, у кого спостерігається раптова зміна менструального циклу. Наприклад, якщо менструація наступила набагато раніше очікуваного терміну і її тривалість збільшилася. Усе це може супроводжуватися і зміною термінів овуляції. Вірогідність завагітніти під час місячних підвищується і у тих, у кого менструальний цикл нерегулярний. Вважається, що в нормі овуляція настає в середині менструального циклу, проте під це правило не підпадають безліч жінок, чий індивідуальний цикл відрізняється від середньостатистичної норми. У таких жінок овуляція настає не в середині циклу, а раніше, на 10-12 день. Саме тому вірогідність настання вагітності у таких жінок підвищується при заняттях сексом в останні дні менструальних кровотеч.

І справа тут не лише в індивідуальному циклі жінки, при якому настання овуляції відбувається набагато раніше, але і в особливостях життєвого циклу сперматозоїдів. В ході наукових досліджень було виявлено, що сперматозоїди можуть зберігати свою життєздатність декілька діб. У деяких працях навіть вказувалося, що здатність до запліднення зберігається у сперматозоїда до 5-7 днів. Саме у тому випадку, якщо яйцеклітина дозріла раніше звичайного терміну, а сперматозоїд зберіг доти свою активність, завагітніти під час місячних стає цілком реально. Тільки процес зачаття станеться через декілька днів після них. Але сам статевий акт під час місячних може стати причиною настання небажаної вагітності.

Найчастіше це відбувається в останні дні менструальних кровотеч, які самі по собі представляють вихід незаплідненої яйцеклітини. І якщо в перші дні місячних настання вагітності практично зводиться до нуля через щедре виділення крові і украй несприятливого для сперматозоїдів середовища, то в останні дні тривалих місячних, особливо при порушенні менструального циклу, вірогідність збереження життєздатних сперматозоїдів і наступне настання вагітності зростає.

Якщо після сексу під час місячних у жінки з'являється підозра про настання вагітності, то за допомогою тестів підтвердити або спростувати це припущення можна тільки за два тижні після передбачуваної дати зачаття. Точнішим аналізом, який з більшою достовірністю підтверджує настання вагітності, є аналіз крові на бета-ХГЧ (хорионический гонадотропін людини). Хорионический гонадотропін називають ще гормоном вагітності. Він виробляється клітинами оболонки зародка, які носять назву "Клітини хоріону". Саме цей аналіз дозволяє на ранніх термінах, вже на 6-10 день після передбачуваного зачаття, визначити наступила вагітність або ні.

 

ІНШІ СТАТТІ

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info