ПАНІ ЛІКАР  

Статті по темі: "Жіноче здоров'я"

Вагінальні виділення.

 Чи знаєте ви різницю між нормальними і патологічними вагинальнимі виділеннями? Чи відомо вам, що наявність виділень в принципі нормально? Ми поговоримо про різні види виділень і розповімо про те, що повинно вас насторожити.

Здоров'я жінки

Основна функція піхви - служити каналом, ведучим до матки та інших органів репродуктивної системи. Його природне кисле середовище перешкоджає розмноженню хвороботворних бактерій і виникненню інфекції. Воно формується завдяки природним, «хорошим», бактеріям продукованим в організмі. Здорова піхва самоочищається - вона виробляє секрет, який виходить назовні у вигляді виділень. Нормальний баланс може бути порушений дією всякої речовини, яка є чужорідною для цього ї кислого середовища.

Які нормальні вагинальні виділення?

Перш за все, слід з'ясувати, що вагинальні виділення є у кожної жінки. Залози, розташовані в піхві і шийці матки, виробляють невелику кількість слизу, який виходить назовні разом з відмерлими клітинами, що вистилають внутрішні статеві органи. Отже, нормальні вагинальні виділення очищають статевішляхи, служать природним мастилом і запобігають розвитку інфекції. Вони не мають неприємного запаху, фактично, вони взагалі не мають запаху. Вони прозорі або білуваті, ви можете відмітити їх на нижній білизні у вигляді тонких смуг.

Що може викликати зміну вигляду або консистенції нормальних вагинальних виділень?
Збої в менструальному циклі
Емоційний стрес
Вагітність
Прийом ліків, включаючи гормональні, наприклад, протизаплідні пігулки
Сексуальне збудження
Період годування грудьми
Період овуляції
Неправільне харчування

Деякі засоби інтимної гігієни здатні порушити природний ph баланс і викликати інфекцію. Це вагинальні спринцювання, парфюмовані гелі і мило, а також антибіотики. У вагітних і страждаючих діабетом жінок також порушується кисла середа піхви, в слизові можуть міститися хвороботворні бактерії.

Запідозрити наявність інфекції можна по деяких ознаках:
Зміна кольору, консистенції, кількості вагінальних виділень
Постійні виділення
Наявність свербіння, дискомфорту, роздратування
Відчуття паління під час сечовипускання
Кров'яні виділення, не пов'язані з менструальним циклом
Сирнисті вагинальні виділення
Неприємний запах, колір виділень - жовтуватий, зеленуватий, сірий

При виникненні подібних явищ слід невідкладно відвідати свого лікаря, який поставить діагноз і призначить лікування. Ймовірно, кожна жінка в тій чи іншій мірі випробувала на собі «красу» вагінальної інфекції. Найпоширенішими з них є бактерійні вагіноз, ураження дрожжеподобними грибами. Сьогодні існує маса засобів для лікування цих захворювань, проте не варто займатися самолікуванням. Зверніться до лікаря, який точно знає, яким з них скористатися.

ІНШІ СТАТТІ ПО ТЕМІ....

 

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008-2009 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info