ПАНІ ЛІКАР  

Статті по темі: "Жіноче здоров'я"

Вагінальні свічки

У наш час існує великий вибір лікарських препаратів для лікування захворювань. При цьому не менше значення, чим хімічний склад препарату, має форма, в якій він потрапляє в організм людини. Залежно від форми вступу цей препарат може робити загальну або тільки місцеву дію, тому лікарями використовуються різні форми лікарських препаратів в тих або інших поєднаннях.
Лікарські препарати і їх форми
Лікарськими препаратами називають речовини, які використовують в готовому для застосування виді в певних дозах з метою лікування якого-небудь захворювання або для його профілактики.
Отримують ліки з лікарської сировини - рослин, органів і тканин різних тварин, продуктів життєдіяльності грибків і бактерій, деяких природних і синтетичних речовин. Більшість лікарських засобів отримують шляхом хімічного синтезу. Нині на фармацевтичному ринку присутньо декілька тисяч лікарських препаратів, що дозволяє лікареві вибрати найбільш відповідні ліки для цього хворого.
Лікарські препарати випускаються в різних формах для отримання різноманітного лікувального ефекту. Формою називається найбільш зручний для застосування стан ліків, в яких випускається лікарський препарат. Лікарські форми готують на фармацевтичних підприємствах (такі форми називаються официнальными) або в аптеках (магістральні форми). Вони можуть бути твердими (наприклад, пігулки), рідкими (наприклад, розчини), м'якими (наприклад, мазі, свічки), газоподібними (наприклад, засоби для наркозу). Один і той же лікарський препарат може бути виготовлений в різних лікарських формах.

Лікарська форма - свічки
Свічки або супозиторії - дозована лікарська форма, призначена для введення в порожнину тіла, тверда при кімнатній температурі і така, що розтікається при температурі тіла. Вони бувають як официнальными, так і магістральними. За способом застосування свічки діляться на ректальних (для введення в пряму кишку, вони частіше роблять загальну дію на організм) і вагінальних (для введення в піхві), які частіше виявляють місцеву дію. Ректальні свічки мають зазвичай форму конуса або циліндра із загостреним кінцем масою близько 3 г і максимальним діаметром 1,5 см
Вагінальні свічки
Вагінальні свічки за формою можуть бути сферичними, яйцевидними або плоскими із закругленим кінцем масою близько 4 р.. Усі вагінальні свічки складаються з лікарських препаратів і основи, яка надає свічкам форми. Як основа використовуються масло какао, сплави його з парафіном і жирами, рослинні і тваринні жири, які піддаються попередній обробці і так далі. Основа може бути також желатиново-гліцериновою, її виготовляють з медичного желатину, гліцерину і води.
У зв'язку з тим, що лікарські засоби, що містяться у свічках (у тому числі і вагінальних), можуть поступати в кров, при їх застосуванні необхідно строго дотримуватися призначених дозувань.
Вагінальні свічки зазвичай призначаються для місцевого застосування з метою лікування запальних захворювань жіночих статевих органів і як місцеві контрацептиви.
Вагінальні свічки для лікування запальних захворювань жіночих статевих органів
Вагінальні свічки часто застосовуються для лікування запальних захворювань жіночих статевих органів, викликаних бактерійною, грибковою і вірусною інфекцією. Жінка вводить вагінальну свічку в піхву увечері, перед сном. Препарат розчиняється в піхві, вбиває інфекцію, а уранці виливається із статевих шляхів у вигляді рідини. Прикладом таких вагінальних свічок можуть бути свічки з бетадином, гексиконом і пимафуцином.
Бетадин - протимікробний засіб широкого спектру дії, яка виявляє бактерицидну дію на бактерії (окрім туберкульозної палички), гриби, прості і віруси, у тому числі на ВІЛ. Потрапляючи на шкіру або слизові оболонки, бетадин виділяє активний йод, який з'єднується з білками клітин збудників інфекції і згортає їх, вбиваючи тим самим клітину. При місцевому застосуванні бетадин майже не всмоктується в кров.
Інший антисептичний препарат, який може використовуватися як для лікування, так і для профілактики запальних захворювань жіночих статевих органів, - гексикон. Він може бути використаний і для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, після незахищеного статевого акту, якщо після нього пройшли не більше двох годин.
Для лікування грибкової інфекції (наприклад, молочниці) випускаються вагінальні свічки з пимафуцином, який має хорошу ефективність і нетоксичний навіть у високих дозах.
Вагінальні свічки для контрацепції
Вагінальні свічки для контрацепції зазвичай містять речовини, згубно діючі на сперматозоїдів. До них відносяться вагінальні свічки фарматекс, патентекс овал і так далі. Так, фарматекс - контрацептив для місцевого застосування, який не лише руйнує сперматозоїдів, внаслідок чого вони втрачають здатність запліднювати яйцеклітину, але і виявляє антисептичну дію. Користуючись вагінальними свічками, не варто все ж забувати, що будь-які ліки можуть як лікувати, так і виявляти побічну дію, тому застосовувати його треба строго по показаннях.

 

ІНШІ СТАТТІ ПО ТЕМІ....

 

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008-2009 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info