ПАНІ ЛІКАР  

Статті по темі: "Жіноче здоров'я"

Як викликати місячні

Будь-які порушення менструального циклу сигналізують про те, що в організмі жінки наступив якийсь збій. Деякі жінки, вважають, що збій цей можна влаштувати самостійно за допомогою пігулок або народних засобів. Наприклад, треба їхати на морі, а тут така прикрість, як місячні. Але ж у нас зараз є стільки лікарських препаратів - невже нічого не можна зробити?
Менструальний цикл - це гормональний фон жінки
За допомогою менструального циклу організм готується до можливої вагітності. Це дуже складний процес, в якому бере участь уся гормональна система організму.
Усіма змінами в організмі під час менструального циклу командує головний мозок, в якому розташовані органи (гіпоталамус і гіпофіз), які виділяють гормони, регулюючі увесь цикл.
Від гіпоталамуса залежить, скільки буде виділено гормонів усією зацікавленою гормональною системою. Гіпоталамус дуже чутливий до стресів і будь-яких інших психологічних дій, тому у деяких жінок стреси викликають порушення менструального циклу.

У гіпоталамус поступають відомості з усього організму про недолік або надмірність гормонів. Після аналізу отриманої інформації гіпоталамус віддає команду в залозу, також розташовану в головному мозку, - гіпофіз, який управляє діяльністю яєчників, виділяючи гонадотропні гормони - фолликулостимулирующий (впливає на зростання і дозрівання фолікула, в якому розвивається яйцеклітина) і лютеїнізуючий (сприяючий овуляції - тому, що фолікул лопається, і дозріла яйцеклітина потрапляє в маткову трубу).
Крім того, гіпофіз віддає команду в яєчники, там починається формування яйцеклітини і її підготовка до запліднення (один цикл - одна яйцеклітина, поперемінно в кожному з яєчників). Дозріваючий фолікул виробляє жіночий статевий гормон естроген.
Фолікул росте і, досягаючи приблизно 20 мм, розривається, а яйцеклітина переходить в маткову трубу, щоб з'єднатися там із сперматозоїдом. Зовнішня оболонка яйцеклітина набула жовтого кольору (жовте тіло) і починає виробляти жіночий статевий гормон прогестерон. Естроген і прогестерон, потрапляючи в кров, готують організм до можливої вагітності. Жовте тіло розвивається протягом двох тижнів, потім (якщо вагітність не наступила) - розсмоктується, рівень гормонів в крові знижується, підготовлена слизова оболонка матки відторгається, викликаючи менструальну кровотечу.
Під дією деяких чинників (стреси, фізичні навантаження, отруєння) жовте тіло іноді продовжує функціонувати, утворюючи кісту, яка затримує менструацію. Але коли кіста проривається, менструація починається, а разом з нею відлічується новий менструальний цикл.
На цій основі побудована робота гормональних контрацептивів : вони спочатку стимулюють вироблення гормонів, потім (при припиненні прийому пігулок) різко її обривають, викликаючи кровотечу.
Що таке аменорея
Аменорея - це відсутність місячних протягом 6 місяців і більш у віці 16-45 років. Аменорея в цьому віці є ознакою порушення гормональної системи жінки на будь-якому рівні і супроводжується безпліддям. Аменорея може бути первинною (місячних не було жодного разу) і вторинною (місячні були, але припинилися). Первинна аменорея часто виникає за відсутності (генетично обумовлене недорозвинення гормональної системи) або затримці статевого розвитку дівчинки (після важких захворювань і стресів).
Вторинна аменорея може виникнути на тлі важких захворювань (наприклад, туберкульозу або вади серця), отруєнь, зловживань алкоголем, неповноцінному живленні, стресах, різних поразках залоз внутрішньої секреції.
Як лікується аменорея
Лікування аменореї полягає в проведенні циклічної гормонотерапії. Тому, перш ніж лікуватися, необхідно встановити, на якому рівні гормональної системи стався збій і чому саме він стався. Для цього визначається кількість гормонів в крові і проводиться повне обстеження для виключення, передусім, пухлин і кіст, які підлягають хірургічному лікуванню. Тільки після цього можна почати лікування гормонами. Цикли гормональної терапії проводяться протягом 3-4 місяців, а потім повторюються з 1-2 місячною перервою протягом тривалого часу.
Чи можна викликати преждевремнные місячні "за бажанням"?
Якщо ви уважно прочитали усе про менструальний цикл і про аменорею, то вже розумієте, що при сучасному рівні розвитку фармакології це цілком доступно. Ось тільки чи треба збивати менструальний цикл просто через бажання з'їздити на морі? Адже ніхто вам не зможе гарантувати, що він потім повністю відновиться. Людський організм, особливо, організм жінки - це високоточний пристрій, збити його з нормальної діяльності просто, а ось відновити - дуже важко. Якщо подивитися анотацію до застосування гормональних контрацептивів, то можна побачити, що старі фармацевтичні фірми дають там інструкції по застосуванню препаратів на усі випадки життя. Чому? Та тому, що усі ці випадки вже перевірені при клінічних випробуваннях. А якщо ви почнете діяти самостійно, то ніхто нічого вам не гарантує. Не прагніть змінити свій менструальний цикл під впливом миттєвих інтересів - при цьому можна дуже сильно постраждати.

 

ІНШІ СТАТТІ ПО ТЕМІ....

 

МЕДИЧНИЙ САЙТ

ДЛЯ ЖІНОК

2008-2009 © Жіночий журнал про жіноче здоров'я "www.pani-likar.info.

Використання матеріалів журналу дозволяється тільки в інтернеті при наявності прямого посилання на головну сторінку www.pani-likar.info